Akárki akármit mond, én ezt most nagyon várom. Nem sokan tudják, de annak idején utáltam, hogy a csapból is ez folyt, pedig akkor még a filmek sem jelentek meg. Kb. 5. osztályosok lehettünk, mikor 3 fiú osztálytársam teljesen rákattant és csak erről tudtak beszélni. Szerettem olvasni már akkor is, de nem értettem, hogy mi ez a hype és nagyon idegesített az egész. Aztán egyszer az egyik srác a kezembe nyomta az első könyvet, hogy tessék, olvassam el, utána beszélhetünk.

Mondanom sem kell, teljesen beszippantott engem is a történet, szóval néhány napon belül könyörögtem a következő könyvért. (Köszi Dani, azóta se tudok elég hálás lenni érte!) Akkor a 4. részig volt lefordítva és kiadva, utána már együtt gyártottunk teóriákat, hogy vajon a következő részekben mi fog történni. Imádtam, és ez az imádat azóta is megmaradt. Időnként, ha valami komfortolvasmányra van szükségem, fogom és elolvasom őket. Akár magyarul, akár angolul, mert mindkét formában megvan a teljes sorozat azóta már.

Most az előzetest látva elkapott a nosztalgia. Értem, hogy sokak szerint ez csak egy újabb lehúzott bőr, csak a pénz miatt csinálják. De nem. Nagyon szerettem a filmeket is, nagyon szerettem a színészeket is (bár abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy még a filmek előtt olvastam a könyveket és nem azonosítom egyértelműen a karaktereket a színészekkel), és megértem, hogy 2-2,5 órába nehéz belesűríteni mindent, de kicsit mindig is hiányérzetem volt, mikor néztem őket. Kicsit tüske volt mindig is, hogy kihagytak belőle bizonyos szereplőket, másképp történtek dolgok, nem volt teljesen egyértelmű, hogy hogyan és miért jutottunk el bizonyos cselekményszálhoz. És pontosan ezért remélem, hogy ez a sorozat tudja orvosolni ezt a hiányérzetet. Hogy pont ezért készül el. Hogy pont ezért lesz jó…